Kibernetika hőskora – avagy volt élet a PC előtt szakmai nap

meghivoinformaciosnap-oldal001.png

Netidők Túrkevén

A Netidők c. rádióműsor a Petőfi Rádióban indult 1995-ben azért, hogy a digitális világot közérthetően mutassa be a hallgatóknak. A számítógép és az internet azóta a hétköznapjaink része lett, de az okostelefonok, a táblagépek, a Facebook, az iWiW és sok más új fejlemény mostanában alakítja tovább a társadalmat, a szokásainkat, a szemléletünket – ezért van értelme ma is a digitális kultúrával foglalkozni. A Netidők asztaltársaságában különféle területek képviselői vannak jelen: nyelvész, szociológus, sci-fi író, mérnök, muzeológus, biztonsági szakember, újságíró is van a csapatban. Ezért azért lényeges, mert küönféle szemüvegeken keresztül láthatunk így rá az információs társadalom fejlődésére, a digitális eszközök forradalmára. A Netidők kiemelt témaköre a digitális múltunk is és azon belül a magyar számítástechnika kezdeti időszaka. Ezért érdekes az asztaltársaságnak a “Kibernetika hőskora – avagy volt élet a PC előtt” c. kiállítás Túrkevén.

A beszélgetés közben az asztaltársaság és közönsége megismerkedik az Otis King logarléccel, a MINIKATI nevű magyar gyártmányú állatmodell robottal és ott lesz az első magyar számítógép, az M-3 elektroncsöves modulja is.

A beszélgetés résztvevői:
Dr. Bódi Zoltán nyelvész, főiskolai tanár, „netnyelvész”
Dragon György újságíró, zeneszerző, sci-fi író, „hírsziporka mester”
Képes Gábor a kiállítás rendezője, a Magyar Műszaki és Közlekedés Múzeum osztályvezetője
Kovács Tücsi Mihály újságíró, sci-fi író, a Galaktika szerkesztője, „Nagy Testvér” szakértő
Szilágyi Árpád, a Magyar Rádió Nonprofit Zrt. programszerkesztője

Szilágyi Árpád
programszerkesztő

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.